ČIŠTĚNÍ VZDUCHOTECHNIKY

technologií budoucnosti

S radosti Vám představujeme technologii čištění suchým ledem, kterou naše společnost disponuje.

Několikaletý vývoj a zkušenosti našich pracovníků umožňují plně využít tuto technologii. Technologie čištění suchým ledem se v našich rukách stává nejlepším řešením pro odstraňování jakýchkoliv znečištění nebo nánosů a to bez  zašpinění okolí čištěných ploch. Oproti mokrému čištění tlakovými stroji vodou nebo abrazivem je tato metoda neinvazivní, tzn. neporušuje povrch pod odstraňovaným nánosem, okolí čištěných ploch není mokré ani nevzniká odpad z abraziv.

Naše technologie nabízí nejen čištění, ale díky pracovní teplotě kolem -80°C je i skvělou desinfekcí právě např. vzduchotechnických rozvodů v nemocnicích apod. Touto technologií lze čistit prakticky jakýkoliv povrch bez poškození, dokonce lze čistit i elektrická zařízení bez vypnutí přívodu elektrické energie.

Vyčistíme nejen běžné olejové nánosy v provozech jako je např. opracování a zpracování kovů, ale i „těžké“ zapečené nánosy jako např. v odtazích digestoří v restauracích, fastfoodech a třeba pekárnách. Z veškerých strojních zařízení, které jsou zaneseny provozní špínou vytvoříme díky této technologii zařízení, která budou vypadat jako nová, odstraníme staré nátěry, vyčistíme bez poškození např. i jemné tiskařské stroje a jiné i třeba tištěné spoje, vyčistíme prostory i rozvodné skříně např. po povodních a požárech, ale dají se jednoduše odstraňovat i nalepené žvýkačky z povrchů atd.

Jak to funguje?
Granule CO2 jsou pod vysokým tlakem hnány-tryskány na znečištěný povrch. Nečistota se podchladí, zkřehne a následně tlakem odloupne. Nečistoty jsou posléze odsávány odprašovačem, průmyslovým vysavačem nebo třeba zachyceny na filtru (ve VZT).
Kam mizí odstraněná nečistota?
Nečistota je prakticky přemístěna z původního podkladu jinam – v závislosti na typu a místu znečištění se nečistoty buď přímo odsávají odprašovačem, průmyslovým vysavačem nebo se např. Ve vzduchotechnice mohou využít osazené filtry, které se po vyčištění vymění za nové.
Neškodí technologie suchého ledu zdraví a životnímu prostředí?
Neškodí. Při dodržování bezpečnosti práce je technologie zcela bezpečná. Naši pracovníci jsou vyškoleni a pravidelně přeškolováni z pracovních postupů a z dodržování bezpečnosti a hygieny práce. Oxid uhličitý (CO2) je plyn, který se vyskytuje přirozeně v atmosféře. Jeden den čištění obnáší zhruba stejné exhalace CO2 jako jízda osobním autem Praha-Ostrava-Praha.
Jaké jsou výhody technologie čištění suchým ledem
  • není abrazivní – nepoškozuje čištěný podklad (plasty, těsnění, kovy, elektroniku,…)
  • nepotřebuje rozpouštědla ani jiné nebezpečné chemikálie
  • nevznikají odpadní vody ani úkapy
  • mnohonásobně efektivnější než ruční čištění
  • pro čištění suchým ledem není běžně potřeba odstávka provozu
  • při čištění se díky teplotám kolem -79°C dosahuje zároveň i desinfekce povrchu
  • soběstačnost – disponujeme tlakovým vzduchem i elektrocentrálou
  • vyčístí i špatně dostupná místa např. střechy dosah až 140 m

Naši pracovníci jsou připraveni vám v případě zájmu podat bližší informace.